سرمایه گذاری 10 میلیون دلاری توییتر برای درک بهتر عملکرد خود!

سرمایه گذاری 10 میلیون دلاری توییتر برای درک بهتر عملکرد خود!

توییتر با صرف بودجه ای 10 میلیون دلاری دانشگاه MIT را موظف کرده که بر روی داده‌های این شبکه اجتماعی و نحوه ارتباطات داده‌های موجود در آن تحقیقات گسترده ای را انجام دهد.

چهارشنبه 05 شهريور 1393 / فناوری اطلاعات
توییتر امروز اعلام کرد که همکاری آکادمیکی مهمی را با دانشگاه MIT آغاز کرده است. به موجب این همکاری 5 ساله، هزینه ای 10 میلیون دلاری از سوی توییتر در لابراتوار به نام Social Machines سرمایه گذاری خواهد شد. دانشگاه MIT در قالب این پروژه به تمامی توییت های عمومی انتشار یافته در این شبکه اجتماعی دسترسی دسترسی پیدا خواهد کرد.
 

لابراتوار جدید به گفته دانشگاه MIT بر روی ساخت تکنولوژی در دو حوزه متمرکز خواهد بود؛ نخست تحلیل شبکه که می‌تواند گستره وسیعی از محتویات مربوط به اتفاقات رخ داده در دنیا، ارتباطات آن‌ها با هم و میزان نفوذ آن‌ها در رسانه‌های دسته جمعی را شامل شود. این بخش از تحقیق می‌تواند توییتر را در ایجاد یک پایگاه داده شبکه ای، قابل دسترس و با آپدیت بدون وقفه به عنوان یک پایگاه تحلیل اعمال کاربران یاری کند. حوزه دیگر نیز به کشف الگوها، تجسم سازی اطلاعات و تکنولوژی‌های اپلیکیشن موبایلی تمرکز خواهد داشت.

توییتر نیز در توضیح فعالیت‌های این لابراتوار می‌گوید: «لابراتوار Social Machines از داده‌های توییتر برای تحقیقات درباره تغییرات و ارتباطات دنیای خبرها و رفتارهای جمعی استفاده خواهد کرد. امید است که تحقیقات این تیم بر روی نحوه انتشار اطلاعات بر روی توییتر بتواند درکی صحیح تر از نحوه آغاز یک کنش (Movement) ایجاد کند.»

منبع : دیجی کالا

درباره ی ارسال کننده خبر

پویاگران پارس

شركت پوياگران پارس در تاريخ 06/06/1382 با هدف ارائه خدمات در زمينه هاي تجزيه و تحليل ، طراحي ، پياده سازي و پشتيباني سيستم هاي كامپيوتري تاسيس و فعاليت هاي خود را شروع نمود . محور فعاليت شركت نرم افزار ، سخت افزار و شبكه بوده و داراي مجوز از سازمان نظام صنفی رایانه ای مي باشد .

نظرات کاربران

نظری ثبت نشده است.

ارسال نظر

نظر شما
درحال پردازش ...
لطفا ابتدا وارد سایت شوید