کریستین بیل ( بتمن ) در نقش استیو جابز فقید

کریستین بیل ( بتمن ) در نقش استیو جابز فقید

پس از شایعات بیشمار، امروز بالاخره رسماً تایید شد که کریستین بیل، بازیگر هالیوودی، در نقش استیو جابز بازی خواهد کرد. کریستین بیل پر آوازه و ماهر، سابقه بازیگری در نقش بتمن را نیز داشته است. این فیلم قرار است بر اساس بیوگرافی که «والتر آیساکسون» نوشته است ساخته شود و کمپانی سونی آن را خواهد ساخت.
چهارشنبه 07 آبان 1393 / فناوری اطلاعات

پس از شایعات بیشمار، امروز بالاخره رسماً تایید شد که کریستین بیل، بازیگر هالیوودی، در نقش استیو جابز بازی خواهد کرد. کریستین بیل پر آوازه و ماهر، سابقه بازیگری در نقش بتمن را نیز داشته است. این فیلم قرار است بر اساس بیوگرافی که «والتر آیساکسون» نوشته است ساخته شود و کمپانی سونی آن را خواهد ساخت. این خبر توسط فیلمنامه نویس این اثر تایید شد. آرون سورکین که فیلمنامه «شبکه اجتماعی» (The social Network) را در مورد زاکربرگ نوشته بود؛ این بار قرار است برای زندگی نامه استیو جابز فیلمنامه نویسی کند.

سورکین در این باره گفت: «مناسب ترین گزینه ای که از لحاظ سن و سال و چهره روی میز داشتیم، کریستین بیل بود.» وی همچنین ادامه داد که کریستین بیل حتی نیازی به آزمایش بازیگری ندارد و طی یک ملاقات به تفاهم رسیده اند.

فیلم برداری این کار در طی چند ماه آینده آغاز خواهد شد. دنی بویل، کارگردان فیلم میلیونر زاغه نشین (Slumdog Millionaire) این فیلم را کارگردانی خواهد کرد.

علی رغم استعداد فوق العاده بازیگری بیل، سورکین معتقد است او باید تمام فکر و ذکرش به این نقش معطوف شود تا بتواند زندگی یکی از معروف ترین کارآفرینان نابغه تاریخ در زمینه فناوری را روی پرده سینما به همگان نشان دهد.
سورکین در ادامه گفت که بیل تقریباً در تمام صحنه ها و فریم های فیلم حضور خواهد داشت و همین امر کار را برای او دشوار خواهد کرد.

Christian-Bale-steve-jobs

اسم کریستین بیل برای بازی در نقش جابز از زمانی به میان آمد که هنوز گمان می رفت دیوید فینچر، کارگردان فیلم شبکه اجتماعی، کارگردانی این فیلم را بر عهده گیرد. طبق شواهد، فینچر خطاب به امی پاسکال، مدیر اجرایی سونی، گفته بود که وی تنها زمانی کارگردانی فیلم را قبول خواهد کرد که کریستین بیل در مقام استیو جابز ایفای نقش کند. اگرچه بیل برای این نقش انتخاب شد؛ ولی فینچر قرار نیست این فیلم را کارگردانی کند.
لئوناردو دی کاپریو، مت دیمون، بن افلک و بردلی کوپر سایر نامزدهای بازی در نقش بنیان گذار اپل بودند. همچنین اشتون کوچر هم در فیلم زندگی نامه انتقادی استیو جابز بازی کرده بود که سال گذشته منتشر شد.

سورکین به جای فشرده کردن زندگی جابز در یک فیلم (مثل استیو جابزی که کوچر بازی کرد)، فیلمنامه را از سه روایت متفاوت نوشته است. هر کدام از آنها حکایت متفاوتی از پشت صحنه اتفاقاتی است که در طول معرفی محصولات اپل طی زندگی جابز اتفاق افتاده اند. روایت اول مربوط به معرفی مک، روایت دوم درباره محصول بعد از مک و ترک کردن کمپانی توسط جابز و سومین روایت مربوط به پش از معرفی آی پاد می شود.

درباره ی ارسال کننده خبر

پویاگران پارس

شركت پوياگران پارس در تاريخ 06/06/1382 با هدف ارائه خدمات در زمينه هاي تجزيه و تحليل ، طراحي ، پياده سازي و پشتيباني سيستم هاي كامپيوتري تاسيس و فعاليت هاي خود را شروع نمود . محور فعاليت شركت نرم افزار ، سخت افزار و شبكه بوده و داراي مجوز از سازمان نظام صنفی رایانه ای مي باشد .

نظرات کاربران

نظری ثبت نشده است.

ارسال نظر

نظر شما
درحال پردازش ...
لطفا ابتدا وارد سایت شوید