تیم کوک در مصاحبه با وال استریت ژورنال : اپل واچ را باید هر روز شارژ کنید !

تیم کوک در مصاحبه با وال استریت ژورنال : اپل واچ را باید هر روز شارژ کنید !

یم کوک امروز در یک مصاحبه با روزنامه وال استریت ژورنال در نهایت نظرات خود را در مورد عمر باتری این ساعت بیان کرده است. وی گفته:
“به احتمال زیاد شما باید اپل واچ خود را روزانه شارژ کنید که بهترین زمان آن آخر شب است”.
چهارشنبه 07 آبان 1393 / فناوری اطلاعات

در طول مراسم رونمایی از ساعت هوشمند اپل (Apple Watch)، ویژگی های خوب متعددی معرفی شد اما تیم کوک، مدیر اجرایی شرکت اپل ادعا می کرد که در آن رویداد تنها به بخشی از قابلیت های اپل واچ پرداخته شد و به هر دلیلی از پرداختن به نحوه و مدت زمان شارژ، و بررسی ویژگی ها و مشخصات باتری این دستگاه خودداری کرد.  در گوشه و کنار نیز شایعه ای شده بود مبنی بر اینکه باتری اپل واچ یک روز کامل را دوام  نمی آورد. 

حال تیم کوک امروز در یک مصاحبه با روزنامه وال استریت ژورنال در نهایت نظرات خود را در مورد عمر باتری این ساعت بیان کرده است. وی گفته:

“به احتمال زیاد شما باید اپل واچ خود را روزانه شارژ کنید که بهترین زمان آن آخر شب است”.

نظر آقای کوک اصلا قاطعانه نبود اما سعی کرد تا حدی به این سوال که چرا کسب اطلاعات در مورد عمر باتری این ساعت برای اپل کمی دشوار بوده است پاسخ دهد و دلایلی برای توجیه آن بیاورد. وی بدین موضوع اشاره نمود که اپل واچ برای این کمپانی یک محصول کاملا جدید بوده است و به این دلیل که هیچ تاریخچه و عقبه ای در مورد آن در دسترس نبوده است، پیش بینی الگوهای مصرفی و به تبع آن عمری باتری این ساعت دشوار است.

اما ظاهرا بر اساس تجربیات خود آقای کوک، کاربران باید  این ساعت را هر روز شارژ کنند چرا که قرار است از آن استفاده ی زیادی کنید. البته این جمله جنبه بازاریابی نیز دارد و در پس آن این نکته نهفته است که اگر از آن کمتر استفاده گردد ممکن است باتری آن حتی بیشتر از یک روز دوام آورد. از طرفی دیگر اپل واچ قرار نبوده است یک گجت باشد بلکه از پیش به عنوان یک لوازم جانبی مدرن طراحی گشته است.

از اینها گذشته از آنجایی که فناوری محصولات پوشیدنی هنوز هم برند تازه و نوپایی است، مردم به استفاده زیاد از آن ها عادت ندارند. آن ها بیشتر از اسمارت فون ها، تبلت ها، و یا لپ تاپ های خود به طور فعالانه و روزمره استفاده می کنند و به همین خاطر شارژ کردن آن ها و همچنین عمر باتری هر کدام از اهمیت ویژه ای برخوردار خواهد بود. اما گمان نمی رود که افراد بخواند مدام از ساعت هوشمند خود استفاده و باتری آن را زود به زود خالی کنند، و اگر Apple Watch را در ساعات آخر شب به شارژ بزنند براحتی میتوانند در کل روز آن را شارژ شده نگه دارند.

تیم کوک در ادامه صحبت های خود گفت که شرکت اپل ساعت هوشمند اپل واچ را محصولی درآمد زا نگاه به حساب نمی آورد و هنوز هم گمان می کند که اکثریت میزان درآمد و سود این کمپانی حاصل از فروش آیفون ها خواهد بود.

درباره ی ارسال کننده خبر

پویاگران پارس

شركت پوياگران پارس در تاريخ 06/06/1382 با هدف ارائه خدمات در زمينه هاي تجزيه و تحليل ، طراحي ، پياده سازي و پشتيباني سيستم هاي كامپيوتري تاسيس و فعاليت هاي خود را شروع نمود . محور فعاليت شركت نرم افزار ، سخت افزار و شبكه بوده و داراي مجوز از سازمان نظام صنفی رایانه ای مي باشد .

نظرات کاربران

نظری ثبت نشده است.

ارسال نظر

نظر شما
درحال پردازش ...
لطفا ابتدا وارد سایت شوید